Rólunk

„A jótettek javarészt titokban születnek. Semmiféle műszer nem jelzi őket… De a jelenlétük annál valóságosabb.”
Pilinszky János

Alapítvány célja, bemutatása:

A JÓTEVŐ Alapítvány 2015-ben jött létre. Alapvető célul tűztük ki, hogy olyan tevékenységeket folytatunk, amelyek középpontjában olyan stratégiák kialakítása és terjesztése áll, amely innovatív, pozitív, segítő és karitatív. Amit az alapítvány neve is sugall.

Az alapítvány elsősorban oktatási, nevelési, kulturális és szociális területeken lát el feladatokat.

Ezen tevékenységek ellátását pályázatokból, adó egy százalékából és jólelkű támogatók segítségével tudjuk megvalósítani. Fontos feladatunknak tartjuk, hogy folyamatosan fejlesszük tevékenységeinket annak érdekében, hogy újabb és újabb jellegű lehetőségeket biztosítsuk a fönt említett területeken.

Hosszabb távú célunk között szerepel , hogy az Alapítvány segítségével elért eredmények mindamellett, hogy aktív cselekvésre ösztönöznek, olyan értékeket közvetítsenek,  amelyek  hosszútávon pozitív hatással bírnak.

Küldetésünk:

Nevelés, oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés, kulturális tevékenységek támogatása.

• Azon oktatási intézmények, amelyekkel kapcsolatban állunk oktatási, tárgyi, technikai feltételeinek javítása, támogatása.
  • Tanulmányi, sport-, és kulturális versenyek, vetélkedők, pályázatok lebonyolításának támogatása, valamint rászoruló és tehetséges tanulók segítése.
  • Különböző karitatív tevékenységek végzése.
  • Nemzetközi, de főleg a szomszédos országokkal való cserekapcsolatok kiépítésének előmozdítása, azok támogatása.
  • Ifjúsági szervezetek, csoportok létrejöttének és működésének elősegítése, támogatása.
  • Szociális tevékenységek előmozdítása, támogatása (hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése, családok, idősek segítése, támogatása)
  • Az állami gondozásban élő, de nevelőszülőknél elhelyezett gyermekek gondozását vállaló nevelőcsaládok segítése.

Kérdéseivel forduljon hozzánk bizalommal!

Elérhetőségeink

Székhely

4400 Nyíregyháza, Bethlen Gábor utca 5.

jotevo.alapitvany@nyirgorkat.hu

Kapcsolattartó, ügyintéző